in

II. Gödöllői Kastélyfutam és Futókörök Napja

Több százan vettek részt a koronavírus-járvány miatt többször is elhalasztott II. Gödöllői Kastélyfutamon, ami egybeesett a Futókörök Napja rendezvényével. A két verseny valamennyi korosztályt megmozgatta. A legfiatalabb futó a 7 éves Horváth Olivér, a legidősebb pedig a 86 éves Sztarenszki Tiborné Marika néni volt, mindketten a 2,5 km-es távon vettek részt a versenyben. A legfiatalabb indulót, a 2020-ban született Palovecz Biankát édesanyja babakocsiban tolta végig a távon. Bár két évvel ezelőtt az I. Kastélyfutam alkalmával közel kilencszázan vettek részt a versenyen, az idei évben a szervezők, ügyelve a járványügyi szabályokra, ötszáz főben korlátozták az indulók számát.

Közel 500-an neveztek be és vettek részt vasárnap délelőtt a 2. Gödöllői Kastélyfutam névre „keresztelt” futófesztiválon, aminek keretein belül négy távon (2,5 km, 5,3 km, 10,5 km és félmaraton, azaz 21,2 km) rendeztek versenyt. A mezőny legidősebb női indulója a 86 éves Sztarenszki Tiborné Marika néni volt, aki már sikerrel teljesítette többször is a római és a budapesti maratont, de ezúttal a 2,5 kilométeres távot választotta. A verseny végén dr. Gémesi György polgármester és Pálffy Tibor a Margita 344,2 TSE elnöke köszöntötték.

A legrövidebb, 2,5 kilométeres távon a nőknél és a férfiaknál is a fiatalok vitték a prímet. A női versenyben a 2008- as születésű, gödöllői Szabó Ágota (11:56) győzött, második helyen Nagy Petra (14:33, szül: 2011), míg a harmadikon Szentmarjay Vilma (15:14, 2013) végezett. A férfiaknál Pesti Vince (13:09, 2008) diadalmaskodott, az ezüstérmes Vajda Péter (13:10), míg bronzérmes Menyhért Olivér (13:40, 2008, Gödöllő) lett.

Az 5.3 km-es távon a hölgyek versenyében Sass Diána (20:58) győzött, megelőzve Halászy Tamarát (22:16) és Kiss Panna Nórát (23:43, Gödöllő), az urak hasonló távján Nagy Richárd (19:34) ért először a célba, őt követte Csáki Attila (20:05) és Korsós Zoltán (20:46, Gödöllő).

A 10,5 kilométeres távon a női versenyt Filó Edit (46:08) nyerte, ezüstérmes Szunyog Erika (49:24), míg bronzérmes Homoróczki Éva (52:52) lett. A férfiak versenyében aranyat nyert Bényei Szilárd (39:06), második helyen végzett Filipszki Péter (39:45), harmadikon pedig Czindrity Attila (41:30).

A félmaratoni versenyben a nőknél gödöllői győzelem született Kalóczki Tímea (1:41:09) révén, második Bíró Bianka (1:41:12) lett, míg harmadik, a szintén gödöllői Baksa Bettina (1:47:13). A férfiak versenyében Besze Tibor (1:19:38) bizonyult a leggyorsabbnak, megelőzve Göllner Pált (1:23:38), a harmadik helyen pedig Nagy S. Miklós és Gál Péter (1:29:50) osztoztak.

Futókörök Napja

Szeptember 5-én az ország 10 pontján lehetett birtokba venni a futópályákat. Az Országos Futópálya-építési Programban az utóbbi időszakban több futópályát adtak át az Aktív Magyarországért Felelős Kormánybiztosi Iroda támogatásával. A projekt során átadott futókörök közül szeptember első vasárnapján zajlott verseny: Gödöllő összesítettben a 7. helyen végzett, azonban a lakosságarányosan nézve 4. lett. Gödöllőn 217 futó összesen 1819 kört, azaz 1819 km-t futott vasárnap. Egyéni eredmények tekintetében az első helyezett Kecskés Márton 74 kört, második helyezett Mészáros Tamás 71 kört, míg a harmadik helyezett harangi István 67 kört futott.