A Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeumban már harmadik alkalommal rendezték meg a civilek országos találkozóját, ahol az összes magyarországi vármegyéből, valamint erdélyi, felvidéki, kárpátaljai és vajdasági civil szervezetek képviseltették magukat.
A Pest megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ szervezésében városunk részéről a Gödöllői Civil Kerekasztal Egyesület és a Civil Házban működő, nagy népszerűségnek örvendő Zöld Varroda mutatta be tevékenységét az érdeklődőknek.
Ez a nap a közösségek, a sokszínűség, az önkéntesség és a civil társadalom ünnepe. Az állami szervek mellett a civileknek minden időben nagy szerepe volt és van a társadalom szervezésében és működtetésében. Magyarországon a több mint 60 ezer működő civil szervezet ereje a közösségben van. Ha közösen tudunk tenni valamit akár a saját, akár a közösség érdekében, akkor ez mind hasznára válik az emberek jólétének például társadalmi felelősségvállalással, jótékonysági akciókkal. Nem szükséges egy irányba húzni, egy adott célnak megfelelni, hanem éppen az teszi színessé a civilek világát, hogy ezerféle módon járulhatnak hozzá a társadalom megerősítéséhez.
A Zöld Varroda aktív tagjai tájékoztatták az érdeklődőket tevékenységükről, példaértékű kezdeményezésükről. A fő céljuk, hogy minél kevesebb textilhulladék kerüljön a kukákba. Kreatív újrahasznosítással új életre kelnek a ruhadarabok a kezük alatt. A rendezvényen a mások által már haszontalan textilanyagok találtak új gazdára.
